Miasto Ruda Śląska

28 000 PLN na seniorów, 75 000 PLN na utrzymanie bazy oraz 82 000 PLN na szkolenie dzieci i młodzieży to kwoty przekazane przez UM Ruda Śląska na rok 2017

Tabela

 • 1. GKS Wawel Wirek 0m. 0 p.
 • KORONAWIRUS

  logoDO 26-04-2020 WSZYSTKIE ROZGRYWKI PIŁKARSKIE W POLSCE ZAWIESZONE.

  piotr, 20-03-21


  UWAGA!

  logoInformujemy,że z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 wszystkie treningi, mecze oraz sparingi zostają zawieszone do odwołania.

  artur, 20-03-12


  Prosimy o pomoc!

  logoProsimy o pomoc dla naszego klubu wobec tego, że od stycznia 2020 roku sport w Rudzie Śląskiej został pozostawiony sam sobie, bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony władz Naszego miasta.
  Klub oraz rodzicie naszych młodych sportowców nie są w stanie sami unieść tego ciężaru.

  Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.
  Wierzymy że nasz klub nie zniknie z mapy naszego miasta.

  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Klub indywidualnie może to zawsze uczynić poprzez dobrowolną darowiznę na klubowe konto:

  Numer rachunku: 23 1050 1331 1000 0022 8939 0805
  GKS "WAWEL"-WIREK,
  UL.KATOWICKA 1,
  41-710 RUDA ŚLĄSKA

  Albo wziąć udział w zrzutce:
  Serdecznie dziękujemy za każdą okazaną pomoc.

  artur, 20-02-23


  100-lat ŚLZPN KATOWICE

  logoSiemianowicki Park Tradycji był miejscem gali 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Podokręgu Katowice.

  W typowej dla regionu scenerii nawiązującej do pracy górników o wprowadzenie w klimat wyjątkowego jubileuszu postarali się gospodarze z Siemianowickiego Centrum Kultury prezentacją filmu o swoim mieście oraz występem zespołu tanecznego Kleks, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury Jordan. A kiedy już uczestnicy poczuli klimat wyjątkowej uroczystości głos zabrał prezes Podokręgu Katowice Stefan Mleczko, który po ceremonii wprowadzenia sztandaru przywitał gości.

  - Szanowi zebrani, mam ogromną satysfakcję być współgospodarzem gali z okazji 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej - powiedział Stefan Mleczko. - Z powagą, ale i wielką radością możemy z tej okazji się spotkać. Niezależnie od barw klubowych wspólnie podziękować koleżankom, kolegom oraz przedstawicielom klubów, samorządów i sponsorów. Tradycja i rodzina to motto naszych uroczystości, bo już ponad 100 lat łączy nas i nasze rodziny coś nadzwyczajnego, czym jest piłka i ludzie tworzący jej oblicze oraz jej codzienny obraz. Piłka nożna w sercu naszego województwa i Związku to tysiące wspaniałych piłkarzy, trenerów, sędziów i działaczy. Dlatego też dziś z tego miejsca nie przywołuję nazwisk najwybitniejszych, ale myślę o rodzinach z piłką w życiorysie. Mało kto wie, że dwa wielkie nazwiska Cieślików i Wyrobków to w sumie najbliższa rodzina. A trzy pokolenia bramkarzy Pietrków, założyciele Ruchu i Podokręgu Katowice Skopowie czy pielęgnujący niepodległościowe tradycje Bugdołowie oraz Wieczorkowie, Piontkowie, Buchciki, Grzywaczewscy i Wolni również wpisali się całymi rodzinami w nasz piłkarski krajobraz, w którym rodziły się pierwsze polskie i niemieckie kluby.

  Stefan Mleczko wymienił kluby tworzące fundamenty historii śląskiej piłki od Lechii Mysłowice, która już w 1906 roku rozegrała mecz z Cracovią, poprzez Naprzód Lipiny i Śląsk Świętochłowice po zdobywające medale mistrzostw Polski oraz Puchary Polski i reprezentujące Polskę w europejskich pucharach zespoły: Ruch Chorzów i Clearex Chorzów oraz GKS Katowice. Wspomniał też, że nie zna drugiego takiego miasta w Polsce, z którego aż trzy kluby świętowały mistrzostwo Polski juniorów.

  - Osobiście i waszym imieniu serdecznie witam człowieka wychowanego w małym środowisku piłkarskim, ale człowieka o wielkim sercu dla piłki i innych pasjonatów piłki nożnej, prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę - dodał Stefan Mleczko. - Witam wiceprezesów naszego Związku Artura Szymczyka i Jarosława Brysia, jednocześnie prezesa Podokręgu Zabrze. Nie mniej miło mi powitać kolegów prezesów Podokręgów: naszego dziekana Stefana Ekierta z Raciborza, Grzesia Derka z Częstochowy, Tomka Wyszyńskiego z Bytomia, Andrzeja Paulusa z Rybnika, Krzysztofa Olczyka z Lublińca, Piotra Swobodę - człowieka o zawsze pogodnym obliczu z Tychów, a nadzwyczaj serdecznie prowadzącego z nami rozgrywki od pary lat Józefa Grząbę z Sosnowca. Witam także członków Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Grzesia Morkisa, Tomasza Kulczyckiego, Mirka Mosóra i Teodora Wawocznego. Dziękując za przygotowanie dzisiejszej gali pracownikom Śląskiego Związku Piłki Nożnej serdeczne słowa powitania kieruję w stronę dyrektor biura Małgorzaty Sędzimir-Pszowskiej. Szczególnie miło mi gościć Honorowych Prezesów Rudolfa Bugdoła i Stanisława Mitasa oraz moim zdaniem najlepszego trenera w historii polskiej piłki Antoniego Piechniczka, a także prezesa Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS Andrzeja Sadloka oraz wszystkich piłkarzy, trenerów, działaczy, sędziów i sponsorów oraz wszystkich miłych gości.

  Stefan Mleczko przywitał także samorządowców, a następnie przyszedł czas na rysy historyczne w filmowym i multimedialnym wydaniu. A gdy przebrzmiały echa największych sukcesów na scenie pojawił się Henryk Kula i uhonorował ludzi zasłużonych dla śląskiej piłki zapraszanych przez prowadzącego galę Rafała Kędziora.

  - Podokręg Katowice dał śląskiej i polskiej piłce tylu wybitnych piłkarzy, trenerów i działaczy, że ich wymienianie trwałoby kilka godzin, dlatego pozwólcie, że przez wyróżnienie Antoniego Piechniczka, Gerarda Cieślik i Rudolfa Bugdoła podziękuję wszystkim działaczom, piłkarzom, trenerom i sędziom, którzy tworzyli i tworzą historię śląskiej piłki na Ziemi Katowickiej - zaznaczył Henryk Kula. - Dziękuję Prezydium Podokręgu Katowice za gościnę na dzisiejszej gali, a szczególnie prezesowi Stefanowi za jego codzienną pracę na rzecz rozwoju śląskiej piłki i za to, że tak dobrze rozumie, że rozwój dzieci i młodzieży jest fundamentem przyszłości śląskiej piłki.

  Medale "Za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej" otrzymali: Stanisław Kucharski - Brązowy, Ryszard Bratek - Srebrny oraz Kazimierz Nowak i Ernest Wencel - Złote. Odznaki Honorowe PZPN przyznano: Damianowi Galei, Jerzemu Wijasowi - Brązowe, Andrzejowi Piontkowi - Srebrną, Andrzejowi Kopciowi i Henrykowi Synowcowi - Złote. A Odznaki Honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej odebrali: Janusz Barteczko, Krzysztof Janeczek, Arkadiusz Spiolek - Brązowe, Marek Oględziński, Agnieszka Smyrek, Łukasz Stęchły, Sebastian Świat - Srebrne i Mariusz Cherjan, Damian Malujda, Seweryn Siemianowski, Michał Skowron i Kazimierz Warchoł - Złote.
  Spośród samorządowców najwyższe honory spotkały Rafała Piecha - prezydenta Siemianowic Śląskich, któremu kapituła przyznała tytuł "Przyjaciela Śląskiej Piłki". Ponadto pamiątkowe Medale 100-lecia otrzymali: Małgorzata Pichen, Daniel Berger, Dariusz Wójtowicz, Marcin Michalik i Rafał Zaremba.

  - To wielki zaszczyt zostać Przyjacielem Śląskiej Piłki - podkreślił Rafał Piech, zabierając głos w imieniu nagrodzonych samorządowców. - Piłka nożna nie jest mi obca ponieważ ojciec, który grał w naszej "Ciacianie" sprawił, że mam niesamowite wspomnienia z meczów i treningów, na których bywałem razem z nim, obserwując jego pasję. On to kochał i tym żył, a przez to i w moim życiu, choć tylko rok grałem w klubie, piłka nożna jest obecna. To co powiedział prezes Henryk Kula, że prezesi w klubach każdą złotówkę obracają dwa razy nim ją wydadzą jest prawdą i mogę to potwierdzić, patrząc na to jak działacie. Jak się angażujecie i ile czasu poświęcacie na działalność społeczną. Realizujecie swoją pasję często kosztem wolnego czasu, rodziny i pracy. Za to wam z całego serca wspólnie z innymi samorządowcami serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim odznaczonym. Dzięki wam możemy się cieszyć wielkimi osiągnięciami i sukcesami oraz czekać na kolejne.

  Medalami 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyróżnieni zostali także sponsorzy i przyjaciele Podokręgu Katowice: Paulina Bieszczad, Izabela Miłkowska, Jan Szczęśniewski, Roman Szczyrba i Jan Wójtowicz. A wśród trenerów, piłkarzy i działaczy otrzymali je: Jacek Góralczyk, Mirosław Mosór, Ginter Pisarek, Jan Rudnow, Paweł Wawoczny i Zdzisław Wolny.

  Specjalną nagrodą "Piłkami 100-lecia" Prezydium Podokręgu Katowice uhonorowało wybitnych działaczy: Henryka Kulę, Rudolfa Bugdoła, Stanisława Mitasa, Antoniego Piechniczka, Renatę Kubiak, Gintera Pisarka i Eugeniusza Ufela. Otrzymali je także przedstawiciele klubów, które mają 100 i więcej lat: KS Lechia 06 Mysłowice, KS Górnik 09 Mysłowice, TS AKS Chorzów, KS Slavia Ruda Śląska, GKS Grunwald Ruda Śląska, GKS Wawel Wirek-Ruda Śląska, TS Jastrząb Bielszowice, MKS Pogoń Ruda Śląska, MKS Śląsk Świętochłowice, ŚKS Naprzód Lipiny, GKS Urania Ruda Śląska, Ruchu Chorzów S.A. i KS 1. FC Katowice.

  Oprawę muzyczną organizatorzy gali powierzyli Urszuli Kozielskiej więc wszystko przebiegało w dobrym rytmie i nim uczestnicy się spostrzegli minęło 90 minut, po których rozpoczęła się "dogrywka", czyli kuluarowe rozmowy przyjaciół o piłce nożnej. A te - jak wiadomo - mogą trwać bardzo długo. Nikt jednak już czasu nie mierzył, bo zaczęło się przecież nowe stulecie.

  Zdjęcia z gali można oglądać TUTAJ.

  piotr, 20-02-17


  Chłopcy trenera Cyganka

  logoW dniu dzisiejszym odbył się halowy turniej trampkarzy rocznika 2008 o 🏆Puchar Henryka Zientka w Łaziskach Górnych.

  Nasi zawodnicy po dobrej grze ponownie zakończyli zawody na podium🏅.
  Tym razem zajmując 🥉 3 miejsce 👏.
  Najlepszym bramkarzem turnieju🧤 został
  👉 Kacper Słupik 💪

  BRAWO CHŁOPCY !

  TABELA KOŃCOWA
  1. KS Górnik Boguszowice
  2. Akademia Orzeł Mokre
  3. Wawel Wirek
  4. MKS Żory
  5. MKS Śląsk Świętochłowice
  6. Kadra Powiatu Mikołowskiego

  Kadra: Słupik Kacper, Krzon Mateusz, Karolczak Bartosz, Duda Dominik, Wadas Radosław, Król Alan, Leśnik Mateusz, Volkert Miłosz, Barczok Tymoteusz, Malgrab Mateusz, Polcyn Antoni, Strózik Juliusz

  Trener: Cyganek Dawid

  piotr, 20-02-17


  R2006

  logo🏆🥇🎖"Podium i tuż za nim" - tak można podsumować dzisiejszy turniej o Puchar Prezesa Mikołowskiego Banku Spółdzielczego trampkarzy rocznika 2006 ,który odbył się w Łaziskach Górnych.

  W turnieju braliśmy udział podzieleni na dwa zespoły,które brały udział osobno w rannej i popołudniowej...więcej

  piotr, 20-02-10


  R2006

  logo🆕️"Kolejne miejsce na pudle"🔥🔥🔥

  Na sam koniec pracowitego tygodnia oraz po sobotnich zmaganiach w Łaziskach Górnych zespół rocznika 2006 w niedzielę brał udział w turnieju z okazji 💯 - lecia TP Jastrząb Bielszowice zajmując w gronie ośmiu zespołów 3️⃣ miejsce 🆒️🆒️🆒️

  Dodajmy,iż Najlepszym Zawodnikiem w drużynie podczas trwania całego turnieju został Krystian Lubiejewski🔝💪⚽️

  Oczywiście WIELKIE BRAWA dla całego zespołu za walkę i zaangażowanie i ciężko przepracowany tydzień treningowo - turniejowy 👏👏👏

  I jak zawsze Podziękowania dla Rodziców za transport i przedewszystkim wkład finansowy💰💰💰 w tej trudnej sytuacji w jakiej Rudzkie kluby zostały postawione przez Władze Miasta🔥🔥🔥 i to w czasie,kiedy większość z klubów odchodzi bądź będzie obchodzić swoje 💯 - lecia istnienia.

  piotr, 20-02-10