Miasto Ruda Śląska

28 000 PLN na seniorów, 75 000 PLN na utrzymanie bazy oraz 82 000 PLN na szkolenie dzieci i młodzieży to kwoty przekazane przez UM Ruda Śląska na rok 2017

Tabela

 • 1. GKS Wawel Wirek 0m. 0 p.
 • NULL- miasto sportu

  logoW tym tygodniu kibice sportowi w Rudzie Śląskiej otrzymali kilka bolesnych informacji - w piątek mamy niestety jeszcze jedną.!

  Władze KPKS Halemba poinformowały, że wycofały zespół seniorek z 2 ligi siatkówki, a więc ze szczebla centralnego.

  Wprawdzie drużyna została zgłoszona do rozgrywek, ale będzie to najniższy aktualnie poziom czyli 2 liga Śląska.

  Przypomnijmy, że to kolejny po piłkarzach Slavii i koszykarskich drużynach Pogoni zespół, który praktycznie zmuszony był ''pozbyć'' się zespołu seniorskiego.
  KTO BĘDZIE NASTĘPNY W "MIEŚCIE s p o r t u"

  piotr, 20-06-20


  Dokładnie 100 lat temu..

  logo…odbyło się pierwsze walne zebranie, na którym powołano zarząd klubu i ustalono kierunek działania. Pierwszym prezesem został Wilhelm Michalik. Działacze wybrali nie przypadkową nazwę klubu – „Wawel”, nazwa nie może budzić wątpliwości – wzgórze mieszczące katedrę krakowską i zamek królewski stanowiły czytelny symbol Państwa i Narodu, do którego przyznawali się i ku któremu dążyli założyciele klubu.

  Przez te wszystkie lata kolejne pokolenia piłkarzy i ludzi, którzy tworzyli ten klub kontynuowali to dzieło z dumą.

  Sportowcy i działacze „Wawelu” wciąż mimo wszelkich przeciwności godnie nawiązują do wieloletniej tradycji, a także szkolą, wychowują i przekazują radość z uprawiania sportu kolejnym już pokoleniom młodych rudzian.

  Trudno wymienić w tym miejscu z osobna wszystkich piłkarzy, trenerów, pracowników, sponsorów, członków zarządu, prezesów, którzy przez te 100 lat byli częścią tej społeczności. Dziękujemy za cały trud który włożyliście w ten klub, za każdą kroplę potu, za każdą łzę po wygranych lub przegranych meczach, za emocję, które dzięki Wam przeżywaliśmy, za wychowanie tysięcy sportowców, mimo że tylko jednostki spośród nich odniosły sukces w zawodowym sporcie, to każdy z nich zyskał i już zawsze będzie należeć do Wawlowskiej rodziny.

  Wawel przez te 100 lat, niejednokrotnie znajdywał się na zakręcie, ale zawsze znajdywali się życzliwi ludzie, którym zależało na jego dobru. Wawelowi życzymy zatem, na kolejne 100 lat, aby nigdy nie zabrakło takich ludzi.

  Inaczej miał wyglądać ten dzień, miała być wielka feta, rodzinny piknik, jubileuszowy mecz, niestety plany zostały odwleczone w czasie, miejmy nadzieje, że w lepszym czasie spotkamy się na wspólnym świętowaniu.
  ...więcej

  artur, 20-06-05


  INICJATYWA TRENERÓW

  logo💥Informujemy że nasz klub własnie rusza z projektem pod nazwą ⚽AP WAWEL Wirek dla dzieci z roczników 2005-2011. W okresie od 8 czerwca do końca sierpnia będziemy prowadzić nabór uzupełniający do dziecięcej Akademii Piłkarskiej.

  💥Głównym celem projektu jest zapewnienie prawidłowego rozwoju psychofizycznego...więcej

  piotr, 20-06-05


  ŚZPN KATOWICE INFORMACJA

  logoSzanowni Państwo! Rząd RP wprowadził kolejny etap znoszenia obostrzeń dotyczących koronawirusa COVID-19. W tym IV etapie „odmrażania” sportu zniesiono ograniczenia dotyczące możliwości korzystania z obiektów sportowych.

  Rozgrywki Pucharu Polski edycji 2019/2020 na szczeblu Podokręgów mają być rozegrane do 15...więcej

  piotr, 20-06-05


  IV ETAP LUZOWANIA

  logoIV ETAP "ODMRAŻANIA" SPORTU - CO OZNACZA DLA PIŁKI NOŻNEJ?

  Ministerstwo Sportu opublikowało pytania i odpowiedzi dotyczące IV etapu odmrażania sportu. Część z nich ściśle związana jest z piłką nożną.

  Przekazujemy informacje na temat tego, co IV etap „odmrażania” sportu oznacza dla piłki nożnej.

  1....więcej

  piotr, 20-06-02


  ODSZEDŁ PIOTR ROCKI

  logoNie żyje Piotr Rocki, miał 46 lat.

  Piotr Rocki zmarł w poniedziałek niedługo przed północą. Były piłkarz m.in. Odry Wodzisław Śląski, Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Legii Warszawa miał 46 laT
  'ROKI' WZIĄŁ UDZIAŁ W MECZU CHARYTATYWNYM NA RZECZ NASZYCH KONTUZJOWANYCH ZAWODNIKÓW 17.11.2019 DZIĘKUJEMY SPOCZYWAJ W SPOKOJU.

  piotr, 20-06-02


  NA STRONIE PODOKRĘGU

  logoCO SŁYCHAĆ U NASZYCH JUBILATÓW?
  20/05/2020 18:57
  Co słychać u Naszych Jubilatów?
  Od 18 maja br. Rząd RP zezwolił na prowadzenie zajęć treningowych w większych grupach, lecz w dalszym ciągu, obowiązują obostrzenia, które uniemożliwiają prowadzenie rozgrywek oraz meczów sparingowych. Patrzymy jednak w przyszłość...więcej

  piotr, 20-05-21