Miasto Ruda Śląska

28 000 PLN na seniorów, 75 000 PLN na utrzymanie bazy oraz 82 000 PLN na szkolenie dzieci i młodzieży to kwoty przekazane przez UM Ruda Śląska na rok 2017

Tabela

 • 1. GKS Wawel Wirek 0m. 0 p.
 • 100-lat ŚLZPN KATOWICE

  logoSiemianowicki Park Tradycji był miejscem gali 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Podokręgu Katowice.

  W typowej dla regionu scenerii nawiązującej do pracy górników o wprowadzenie w klimat wyjątkowego jubileuszu postarali się gospodarze z Siemianowickiego Centrum Kultury prezentacją filmu o swoim mieście oraz występem zespołu...więcej

  piotr, 20-02-17


  Chłopcy trenera Cyganka

  logoW dniu dzisiejszym odbył się halowy turniej trampkarzy rocznika 2008 o 🏆Puchar Henryka Zientka w Łaziskach Górnych.

  Nasi zawodnicy po dobrej grze ponownie zakończyli zawody na podium🏅.
  Tym razem zajmując 🥉 3 miejsce 👏.
  Najlepszym bramkarzem turnieju🧤 został
  👉 Kacper Słupik 💪

  BRAWO CHŁOPCY !

  TABELA KOŃCOWA
  1. KS Górnik Boguszowice
  2. Akademia Orzeł Mokre
  3. Wawel Wirek
  4. MKS Żory
  5. MKS Śląsk Świętochłowice
  6. Kadra Powiatu Mikołowskiego

  Kadra: Słupik Kacper, Krzon Mateusz, Karolczak Bartosz, Duda Dominik, Wadas Radosław, Król Alan, Leśnik Mateusz, Volkert Miłosz, Barczok Tymoteusz, Malgrab Mateusz, Polcyn Antoni, Strózik Juliusz

  Trener: Cyganek Dawid

  piotr, 20-02-17


  Prosimy o pomoc!

  logoProsimy o pomoc dla naszego klubu wobec tego, że od stycznia 2020 roku sport w Rudzie Śląskiej został pozostawiony sam sobie, bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony władz Naszego miasta.
  Klub oraz rodzicie naszych młodych sportowców nie są w stanie sami unieść tego ciężaru.

  Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.
  Wierzymy że nasz klub nie zniknie z mapy naszego miasta.

  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Klub indywidualnie może to zawsze uczynić poprzez dobrowolną darowiznę na klubowe konto:

  Numer rachunku: 23 1050 1331 1000 0022 8939 0805
  GKS "WAWEL"-WIREK,
  UL.KATOWICKA 1,
  41-710 RUDA ŚLĄSKA

  Albo wziąć udział w zrzutce:
  Serdecznie dziękujemy za każdą okazaną pomoc.

  artur, 20-02-13


  R2006

  logo🏆🥇🎖"Podium i tuż za nim" - tak można podsumować dzisiejszy turniej o Puchar Prezesa Mikołowskiego Banku Spółdzielczego trampkarzy rocznika 2006 ,który odbył się w Łaziskach Górnych.

  W turnieju braliśmy udział podzieleni na dwa zespoły,które brały udział osobno w rannej i popołudniowej turze :)

  I tak...więcej

  piotr, 20-02-10


  R2006

  logo🆕️"Kolejne miejsce na pudle"🔥🔥🔥

  Na sam koniec pracowitego tygodnia oraz po sobotnich zmaganiach w Łaziskach Górnych zespół rocznika 2006 w niedzielę brał udział w turnieju z okazji 💯 - lecia TP Jastrząb Bielszowice zajmując w gronie ośmiu zespołów 3️⃣ miejsce 🆒️🆒️🆒️

  Dodajmy,iż Najlepszym Zawodnikiem w drużynie podczas trwania całego turnieju został Krystian Lubiejewski🔝💪⚽️

  Oczywiście WIELKIE BRAWA dla całego zespołu za walkę i zaangażowanie i ciężko przepracowany tydzień treningowo - turniejowy 👏👏👏

  I jak zawsze Podziękowania dla Rodziców za transport i przedewszystkim wkład finansowy💰💰💰 w tej trudnej sytuacji w jakiej Rudzkie kluby zostały postawione przez Władze Miasta🔥🔥🔥 i to w czasie,kiedy większość z klubów odchodzi bądź będzie obchodzić swoje 💯 - lecia istnienia.

  piotr, 20-02-10


  ROCZNIK 2008 II-MIEJSCE

  logoPODOPIECZNI TRENERA CYGANKA ZAJĘLI II-MIEJSCE W TURNIEJU HALOWYM Z OKAZJI XX-LECIA GWIAZDY .W FINALE WAWEL PRZEGRAŁ Z APN GLIWICE .
  WADAS RADOSŁAW WYBRANY NAJLEPSZYM OBROŃCĄ TURNIEJU.

  piotr, 20-02-03


  NA RATUNEK SPORTU W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

  logo
  W czwartek o godzinie 16 na Placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej rozpoczął się protest przeciw polityce finansowania sportu przez miasto. "Nie ma kasy na drużyny? Nie ma miejsca dla Grażyny!" skandowali protestujący. Protest pod nazwą "Żółta kartka dla zarządu i rady miasta" zgromadził przede wszystkim reprezentantów rudzkich klubów, zarówno prezesów, trenerów jak i sportowców. Oprócz nich nie zabrakło także mieszkańców, którym nie jest obojętny los sportu w naszym mieście.

  Chwile po godzinie 16 przed tłum protestujących wyszli organizatorzy, którzy odczytali treść dwóch pism, które za moment miały być wręczone prezydent miasta Grażynie Dziedzic oraz przewodniczącej Rady Miasta Aleksandrze Skowronek.

  Środowiska sportowe w Rudzie Śląskiej apelują, aby Pani, wraz ze swoimi zastępcami, przy konstruktywnej współpracy z Radą Miasta, rozpoczęła pracę na rzecz dofinansowania klubów sportowych w kwocie 4,5 miliona złotych w roku 2020. Jesteśmy zbulwersowani faktem, że zarząd miasta Ruda Śląska nie zabezpieczył środków na ten cel. Liczymy, że refleksja, którą Pani wyciągnie po dzisiejszym dniu, pozwoli pani natychmiast zabrać się do naprawy tej dramatycznej sytuacji – brzmi pismo reprezentantów rudzkich klubów sportowych do prezydent miasta Grażyny Dziedzic.

  Środowisko sportowe w Rudzie Śląskiej apeluje, aby Rada Miejska, której pani przewodniczy, zaczęła współpracować z zarządem miasta Ruda Śląska na rzecz dofinansowania klubów sportowych w kwocie 4,5 miliona złotych w 2020 roku. Jesteśmy zbulwersowani faktem, że zarząd miasta Ruda Śląska nie zabezpieczył środków na ten cel. Kwota 300 tysięcy złotych na małe granty, którą opozycja zabezpieczyła, jest kroplą w morzu potrzeb i doprowadzi w krótkim czasie do katastrofy sportowej w naszym mieście – brzmi z kolei pismo wystosowane do przewodniczącej Rady Miasta Aleksandry Skowronek.

  Chwilę później do protestujących wyszli przedstawiciele władz miasta – wiceprezydenci Krzysztof Mejer oraz Anna Krzysteczko, którzy starali się dziennikarzom i protestującym wytłumaczyć, skąd wynika tak trudna sytuacja finansowa miasta i dlaczego w budżecie nie zostały zabezpieczone większe środki na wsparcie dla sportowych klubów.


  Jak pisaliśmy wcześniej, ze względu na szereg czynników, wśród których można wymienić zmiany w opodatkowaniu PIT, podwyżkę płacy minimalne, podwyżki dla nauczycieli oraz znaczny wzrost kosztów bieżących, budżet Rudy Śląskiej jest niezwykle napięty. Powoduje to, że miasto musi zrezygnować z nakładów finansowych na te cele, które nie są obowiązkowe. Dofinansowanie dla sportu jest zadaniem nieobowiązkowym, fakultatywnym, a więc zostało w tym roku cofnięte.

  Nieco inaczej sprawę przedstawiła przewodnicząca Rady Miasta Aleksandra Skowronek, która winą za taka sytuację obciąża właśnie obóz prezydent Grażyny Dziedzic.

  Ja chcę przypomnieć państwu, że w grudniu, w momencie kiedy Rada Miasta uchwalała budżet, w projekcie budżetu nie było w ogóle pieniędzy na sport w Rudzie Śląskiej. Decyzją radnych i pracą radnych znaleźliśmy pieniądze, przesunęliśmy kwotę 300 tys. złotych, aby kluby sportowe mogły dostać mały grant – tłumaczyła Aleksandra Skowronek – my nie jesteśmy dysponentem środków budżetowych, tylko prezydent miasta – dodała przewodnicząca.

  Trzeba jednak podkreślić, że o trudnej sytuacji finansowej zarząd alarmował już od dawna, a jedną z istotnych kwestii, które przyczyniły się do powiększenia dziury budżetowej w miejskim skarbcu, jest kwestia kosztów, jakie miasto ponosi w związku z rosnącymi cenami odbioru odpadów. System odbioru odpadów powinien być w pełni autonomiczny finansowo, miasto nie powinno do niego dopłacać, ale to wymagałoby podniesienia cen, a na to nie było zgody radnych. Ceny zatem pozostały bez zmian, dziura finansowa powiększyła się, a jedną z konsekwencji jest kryzysowa sytuacja dla rudzkiego sportu.

  W tej osobliwej przepychance obie strony przerzucają się odpowiedzialnością, chociaż każda też ma swoje uargumentowane racje. Jak mówi stare porzekadło: kowal winny, cygana powiesili. Zmiany, jakie zaproponował rząd, niosą fatalne skutki finansowe dla większości polskich samorządów, a te muszą sobie jakoś poradzić w nowej sytuacji. Szkoda, że w Rudzie Śląskiej jedną z ofiar tych zmian będzie prawdopodobnie sport.

  Czy apel protestujących przyniesie jakieś realne skutki przekonamy się w najbliższej przyszłości.

  piotr, 20-01-31