Miasto Ruda Śląska

28 000 PLN na seniorów, 75 000 PLN na utrzymanie bazy oraz 82 000 PLN na szkolenie dzieci i młodzieży to kwoty przekazane przez UM Ruda Śląska na rok 2017

Tabela

 • 1. GKS Wawel Wirek 0m. 0 p.
 • Prosimy o pomoc!

  logoProsimy o pomoc dla naszego klubu wobec tego, że od stycznia 2020 roku sport w Rudzie Śląskiej został pozostawiony sam sobie, bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony władz Naszego miasta.
  Klub oraz rodzicie naszych młodych sportowców nie są w stanie sami unieść tego ciężaru.

  Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.
  Wierzymy że nasz klub nie zniknie z mapy naszego miasta.

  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Klub indywidualnie może to zawsze uczynić poprzez dobrowolną darowiznę na klubowe konto:

  Numer rachunku: 23 1050 1331 1000 0022 8939 0805
  GKS "WAWEL"-WIREK,
  UL.KATOWICKA 1,
  41-710 RUDA ŚLĄSKA

  Albo wziąć udział w zrzutce:
  Serdecznie dziękujemy za każdą okazaną pomoc.

  artur, 20-01-13


  CZY PRZED STULECIEM MAMY SIĘ ZWIJAĆ

  logoGaśnie światło dla rudzkiego sportu? "My się zwijamy"

  Bardzo trudne czasy czekają ludzi zajmujących się sportem w Rudzie Śląskiej. Pod koniec grudnia na sesji Rady Miasta radni przegłosowali projekt budżetu, w którym na wsparcie dla klubów i organizacji sportowych zarezerwowano... 300 tysięcy złotych. Nawet na dzieci i młodzież...więcej

  piotr, 20-01-07


  Wesołych Świąt!

  logozdj  Niech Gwiazda Betlejemska rozświetli
  każdy mrok Naszego życia,
  a Boża Dziecina niech sprawi,
  aby nadchodzący Nowy 2020 Rok
  był czasem błogosławionym
  i pełnym Bożego Miłosierdzia.


  Zarząd GKS "Wawel" Wirek

  artur, 19-12-19


  Wygrana na zakończenie rundy

  logoPogoń Imielin 1-3 (1:1) Wawel Wirek

  ⚽37' Blaszke
  ⚽88' Wylężek
  ⚽90' Chudziński

  Skład: Szmyd - Penkala, Maciejok, Buchcik, Chudziński - Lewandowski D., Wylężek, Yahiya (55' Rutkowski T.), Brzozowski, Kałużny G. - Blaszke (90' Sławik)'

  piotr, 19-11-19


  JESTEŚCIE WSPANIALI

  logoPodczas wczorajszego meczu udało się zebrać ponad 6 tys. złotych!

  W imieniu chłopaków dziękujemy każdej osobie za wsparcie materialne, pomoc i udział w organizacji meczu.

  Jesteście wspaniali !


  Wciąż można pomóc do końcowej kwoty jeszcze trochę brakuje.

  piotr, 19-11-19


  TOMEK DUŻO ZDRÓWKA

  logoWIADOMOŚĆ OD TOMKA KURZAWY -👇👇

  Przepraszam i żałuje że nie byłem w stanie być na kapitalnym wydarzeniu ale Serdeczne podziękowania za tak wspaniałą akcje i dobre serce Wam wszytkim razem i z osobna,szczególnie dziękuję mojej ekipie Pany jesteście best of the best od pamiętnego ferelnego meczu w Lipinach cały czas mam w Was oparcie,Trenerom Szatonowi i Buchcikowi za mega wsparcie szczególnie w pierwszych dniach po kontuzji to budujące i dające mega kopa do dalszej walki . To dzięki Waszej cieżkiej pracy i czasu który jest bezcenny i pewnie nie jednemu z Was się dostało od dziewczyny, żony że zarywaliście czas na organizacje nie tylko samego meczu ale licytacje, sponsorów i zawodników którzy zaszczycili swoją obecnościa, każdy mógł przejść obojętnie do codzienności ale jednak dobro zwycięża, szczególne podziękowania el Capitano Krzysztof Kałużny człowiek który wymyślił całą akcje,nie zastąpiony w Wirku o czym wie każdy kto jest blisko klubu, dziękuję mojej Rodzinie, tacie za to że pokazał jeszcze dobre rzemiosło piłki, dziękuje Wam wszystkim których nie wymieniłem a mieli wkład, jedno jest pewne do końca moich dni nie zapomne Wam serducha a jak to mówią dobro powraca w innym miejscu innym czasie ale wraca z zdwojoną siłą.

  piotr, 19-11-19


  NA STRONIE ŚLZPN INFORMACJA O MECZU

  logoEFEKTOWNE STRZELANIE W WIRKU NA SZLACHETNY CEL
  18/11/2019 13:08
  Efektowne strzelanie w Wirku na szlachetny cel
  Wawel Wirek
  O tym, że przyjaciół poznaje się w biedzie najlepiej wiedzą w Wirku. Gdy kontuzje zmusiły Tomasza Kurzawę i Artura Buchcika do kosztownych operacji koledzy z drużyny postanowili pomóc.

  Krzysztof Kałużny zabrał się za organizację meczu charytatywnego i doprowadził do spotkania Rudzkich Gwiazd z Wawelem, który jest beniaminkiem okręgówki i aktualnie zajmuje 12 miejsce w tabeli. W zespole gości roiło się od zawodników znanych z boisk ekstraklasy, a gwiazdą drużyny był aktualny mistrz Polski, obrońca Piasta Gliwice Martin Konczkowski. 26-letni wychowanek Wawelu ma już na koncie ponad 200 występów w najwyższej w kraju klasie rozgrywkowej, a jego kolegami w zespole byli tym razem między innymi królowie strzelców naszej ekstraklasy: Grzegorz Kapica z sezonu 1981/1982 i Adam Kompała z sezonu 1999/2000. Choć obaj mieszkają blisko siebie w Wirku pierwszy raz zagrali razem.

  Na trybunach pojawiło się ponad 400 widzów, którzy nie tylko zobaczyli ciekawe widowisko, okraszone 11 golami, ale też nie żałowali grosza napełniając puszki.

  Bramkowy festiwal otworzył wprawdzie Tomasz Rutkowski i gospodarze wyszli na prowadzenie, ale Adam Krygier wyrównał, a jego śladem poszli Artur Opeldus i Jacek Wujec, zapewniając gościom zejście prowadzenie 3:1 po pierwszej połowie.

  Po przerwie role się odwróciły. Tym razem drużyna prowadzona przez Piotra Buchcika jako pierwsza zadała cios, po strzale Sebastiana Gielzy, ale Andrzej Buchcik, zmobilizował swoich podopiecznych do pościgu za zespołem taty i Wojciech Blaszke dał sygnał do ataku, który po samobójczym trafieniu Mariusza Gancarczyka przyniósł nawet kontaktowego gola.

  Na więcej już jednak defensywa kierowana przez mistrza Polski Martina Konczkowskiego nie pozwoliła, a w dodatku w ofensywie Rudzkie Gwiazdy pokazały co znaczy doświadczenie. Adam Jończyk, Łukasz Bereta i Martin Konczkowski powiększali rozmiary prowadzenia, a pieczęć na zwycięstwie postawił Sebastian Gielza, ustalając wynik na 8:3.

  Rezultat nie był jednak tego dnia najważniejszy. Liczyło się przede wszystkim otwarte serce i sportowa solidarność.

  Wawel Wirek – Rudzkie Gwiazdy 3:8 (1:3)
  Bramki: T. Rutkowski, Blaszke, Gancarczyk-samobójcza – Krygier, Opeldus, Wujec, Gielza 2, Jończyk, Bereta, Konczkowski.
  Sędziował Mirosław Górecki (Ruda Śląska).
  WAWEL: Szmyd (Gawlik) - Sławik, D. Rutkowski, P. Rutkowski, T. Rutkowski, Salamon, Penkala, Brzozowski, Blaszke, Maciejok, Chudziński oraz G. Kałużny, Wylężek, Iwański, Manjura, Yahiya, A. Kurzawa. Trener Andrzej BUCHCIK.
  RUDZKIE GWIAZDY: Mika (Ambrosiewicz, Grabowski-wylicytował grę w zespole) - Konczkowski, Bodzioch, Gancarczyk, Bogusz - Bereta, Kryger, Krajanowski, Jończyk - Kapica, Kompała oraz Rocki, Opeldus, Wujec, Bujny, Zieleźnik, Gielza, Gładczak, Haułk. Trener Piotr BUCHCIK.

  piotr, 19-11-19