Miasto Ruda ¦l±ska

28 000 PLN na seniorów, 75 000 PLN na utrzymanie bazy oraz 82 000 PLN na szkolenie dzieci i młodzieży to kwoty przekazane przez UM Ruda ¦l±ska na rok 2017

Tabela

  • 1. Jastrz±b 8m. 19 p.
  • 2. UKS Szopienice 7m. 16 p.
  • 3. GKS Wawel Wirek 7m. 15 p.
  • 4. Józefka 8m. 14 p.
  • 5. Grunwald 8m. 13 p.
  • 6. AKS II 7m. 13 p.
  • 7. Siemianowiczanka II 7m. 11 p.
  • 8. Strażak 7m. 10 p.
  • 9. ¦l±sk II 7m. 8 p.
  • 10. Urania II 7m. 6 p.
  • 11. Hetman 8m. 5 p.
  • 12. Kolejarz 8m. 4 p.
  • 13. Stadion ¦l±ski 7m. 0 p.
  • 14. GKS II 0m. 0 p.
  • SPARINGI

    logoZAPLANOWANE SPARINGI I DRUŻYNY:
    02.02.19. GODZ 13.00 WAWEL - POGOŃ ZIEMIĘCICE
    09.02.19. ZABORZE - WAWEL GODZ 12.30
    16.02.19. GODZ 9.00 WAWEL - TEMPO PANIÓWKI
    23.02.19. GODZ 13.00 WAWEL - GWIAZDA CHUDÓW
    02.03.19. GODZ 11.00 WAWEL - WYZWOLENIE CHORZÓW
    09.03.19. GODZ 13.00 WAWEL - BOROWIK SZEJKOWICE
    16.03.19. GODZ 11.00 WAWEL - GWIAZDA R.¦L.

    piotr, 18-12-06


    Zmarł Stanisław Grzywaczewski

    logoZ wielkim smutkiem informujemy, że w poniedziałek zmarł Stanisław Grzywaczewski.

    Urodzony 14 maja 1952 roku[ SYNEK Z "WERDONU" ] niewielki wzrostem, ale imponuj±cy ambicj± pomocnik, swoj± przygodę piłkarsk± rozpocz±ł w Wawelu Wirek, w którym grał do 1969 roku. Następnie trafił do Szombierek Bytom i jako 17-latek zadebiutował w ekstraklasie. Po dziewięciu sezonach przeszedł na półtora roku do GKS Katowice, z którego wrócił do bytomskiego klubu i zakończył występy na najwyższym piłkarskim szczeblu z dorobkiem 261 występów i 40 bramek. Grał również w BKS Stal Bielsko-Biała oraz Uranii Ruda ¦l±ska oraz reprezentował Polskę w zespole juniorów i młodzieżówce.

    Po zakończeniu kariery piłkarskiej najbardziej zwi±zany był z Szombierkami, najpierw jako asystent, a następnie wieloletni kierownik drużyny. Prowadził także zespoły młodzieżowe Grunwaldu Ruda ¦l±ska oraz Gwiazdy Ruda ¦l±ska zarówno na boiskach trawiastych jak i na futsalowych parkietach.

    Pogrzeb Stanisława Grzywaczewskiego odbędzie się w ¶rodę 5 grudnia w Ko¶ciele Parafii pod wezwaniem ¦więtego Wawrzyńca w Rudzie ¦l±skiej Wirku o godzinie 9:00.


    ¬ródło: slzpn.katowice.pl

    artur, 18-12-04


    Zmiana trenera

    fotoDziękujemy za 2,5 roku pracy z I zespołem trenerowi Tomaszowi Grozmani.

    Jego bilans meczy z nasz± drużyn± to 31 zwycięstw, 7 remisów i 34 porażki. ¦rednia punktów na mecz 1,39.

    Sezon 2016/2017 - 7 miejsce (liga okręgowa)
    Sezon 2017/2018 - 13 miejsce (liga okręgowa - spadek)
    Sezon 2018/2019 (runda jesienna) - 4 miejsce (A klasa)

    Serdecznie dziękujemy trenerowi za trud i wysiłek włożone w pracę w naszym klubie i życzymy sukcesów w dalszej pracy!




    Jednocze¶nie witamy nowego trenera!

    Krzysztof Szaton poprowadzi zespół GKS Wawel Wirek od rundy wiosennej sezonu 2018/2019.

    Trener Szaton w przeszło¶ci pracował w m.in. w takich klubach jak Slavia Ruda ¦l±ska, LZS Piotrówka czy Gwarek Ornontowice. Ostatnio natomiast trenował w naszym klubie drużynę z rocznika 2005.

    Cel na ten sezon dla trenera to oczywi¶cie awans, nie pozostaje nic innego niż życzyć powodzenia!

    artur, 18-12-03


    STRZELCY

    logoKlasyfikacja strzelców Klasy A

    po 13 kolejkach

    288 bramek – w tym 22 rzuty karne


    – indywidualnie:



    15 – Pawłowski (Szopienice)


    12 – Jankowski (Grunwald)


    8 – Lux (Wawel), Pawlak (Jastrz±b), Watoła (Józefka)


    7 – Albrecht (Siemianowiczanka II), Ogłoza (Grunwald), Różycki (Strażak)


    6 – Błażejczyk (Urania II), G.Kałużny (Wawel), Mandzel (Wawel), Oberaj (Szopienice), Przybyszewski (Józefka), Strzebińczyk (Józefka), Wentkowski (Szopienice), Wyrobek (AKS II)


    4 – Gałek (Józefka), Kowalczyk (Siemianowiczanka II), Milkiewicz (Józefka), Stachański (Szopienice), Zieliński (Kolejarz)


    3 – Bana¶ (¦l±sk II), Blaszke (Wawel), Gosz (Jastrz±b), Jastrzębski (Strażak), Kozłowski (Grunwald), Rotkegel (Urania II), Solak (Jastrz±b), Ziajka (Kolejarz)


    2 – Babczyński (Jastrz±b), Babisz (Grunwald), Brontke (AKS II), Jastrzębski (Strażak), Kaciuba (¦l±sk II), Karwicki (Strażak), Kołodziejczyk (Strażak), Kowalski (AKS II), Leszków (Wawel), Mleczko (Grunwald), Nowak (Siemianowiczanka II), P.Nowok (Jastrz±b), Olszewski (AKS II), Piecha (Urania II), Piętoń (Wawel), Piwowarczyk (¦l±sk II), Prz±tka (Siemianowiczanka II), Rak (Hetman), Słota (Józefka), Sobierański (Urania II), Sroka (Urania II), Szaton (Urania II), Tkaczyk (Stadion), Tomczyk (Siemianowiczanka II), Tubacki (Kolejarz), Twardoch (Grunwald), Węgrzyk (Szopienice), Wierdak (Hetman), Zgliński (AKS II), Zygoń (Hetman)


    1 – Adamoszek (Kolejarz), Barciaga (Urania II), Bienek (Siemianowiczanka II), Buchcik (Wawel), Chmielewski (Strażak), Chodak (Szopienice), Chrobok (Siemianowiczanka II), Dobrowolski (Szopienice), Gorczak (Stadion), Gruchalski (Józefka), Grzebieniowski (Józefka), Helwig (Urania II), Jaksender (Józefka), Janoszka (AKS II), Jarek (Szopienice), Kalisz (Strażak), Klimek (Szopienice), Kopytko (AKS II), Krysiak (Siemianowiczanka II), Krzywda (Urania II), Leja (Hetman), Łebek (Strażak), Machowicz (Stadion), Maciejok (Wawel), Majchrzak (AKS II), Marciniak (¦l±sk II), Marona (Siemianowiczanka II), Maroń (Stadion), Michalski (Jastrz±b), Michalski (¦l±sk II), Mijacz (Strażak), Molendowski (¦l±sk II), Nowak (Szopienice), Nowak (Urania II), Ogórek (Kolejarz), Ogryzek (Siemianowiczanka II), Okrój (Kolejarz), Ostrowski (GRUNWALD), Oswald (Grunwald), Piszczatowski (Jastrz±b), Prokop (Józefka), Przybył (¦l±sk II), Radecki (Jastrz±b), D.Rutkowski (Wawel), P.Rutkowski (Wawel), Rzeszutek (Hetman), Spalony (Wawel), Stachoń (Szopienice), Szkucik (¦l±sk II), Szołtysek (Hetman), Szynol (¦l±sk II), Szyszka (Hetman), Walus (¦l±sk II), A.Wasiak (¦l±sk II), Wengerek (AKS II), Wojcięga (AKS II), Wronowski (Siemianowiczanka II), Yevtushenko (Szopienice), Żuk (Jastrz±b)


    1 – samobójcza: Grzywa (Urania II), Kołodziej (Siemianowiczanka II), Wiejacki (Kolejarz), WoĽny (¦l±sk II)


    3 – bramki za walkower: Kolejarz 24 Katowice – AKS II Mikołów (3-0)


    – drużynowo:


    AKS II Mikołów (19): 6 – Wyrobek (1 z karnego), 2 – Brontke, Kowalski (1 z karnego), Olszewski, Zgliński, 1 – Janoszka, Kopytko (1 z karnego), Majchrzak, Wengerek, Wojcięga oraz w towarzyskim meczu z Gieks±: 1 – Górny, Janoszka, Sadowski



    GKS GieKSa II Katowice (75): 12 – Rusz, 7 – Gonzalez (2 z karnego), 6 – Rumin, 5 – Michalik, 4 – Kurowski, 3 – Andrzejczak, Bronisławski, Szymała, Zalewski (1 z karnego), 2 – Kołodziej, K¶ciuk, Łankiewicz, Marzec, Piesio, 1 – Jas, Kantyka, Małecki (1 z karnego), Marędowski, Pilarski (1 z karnego), Słomka, Stalmach, Tabi¶, 1 – samobójcza – Krupa (¦l±sk II)



    Grunwald Ruda ¦l±ska (30): 12 – Jankowski (1 z karnego), 7 – Ogłoza, 3 – Kozłowski, 2 – Babisz, Mleczko, Twardoch, 1 – Ostrowski, Oswald



    Hetman 22 Katowice (10): 2 – Rak, Wierdak, Zygoń, 1 – Leja, Rzeszutek, Szołtysek, Szyszka (1 z karnego) oraz w towarzyskim meczu z Gieks±: 1 – Wierdak



    Jastrz±b Bielszowice (22): 8 – Pawlak, 3 – Gosz, Solak, 2 – Babczyński, P.Nowok, 1 – Michalski, Piszczatowski, Radecki, Żuk oraz w towarzyskim meczu z Gieks±: 2 – Solak (2 z karnego), 1 – Banisz



    Józefka Chorzów (34): 8 – Watoła, 6 – Przybyszewski, Strzebińczyk, 4 – Gałek, Milkiewicz, 2 – Słota (1 z karnego), 1 – Gruchalski, Grzebieniowski, Jaksender (1 z karnego), Prokop



    Kolejarz 24 Katowice (16): 4 – Zieliński, 3 – Ziajka (1 z karnego), 2 – Tubacki (1 z karnego), 1 – Adamoszek, Ogórek, Okrój, 1 – samobójcza – Grzywa (Urania II), 3 – za walkower z AKS-em II oraz w towarzyskim meczu z Gieks±: 1 – Mazur



    MKS Siemianowiczanka II (23): 7 – Albrecht, 4 – Kowalczyk (2 z karnego), 2 – Nowak, Prz±tka, Tomczyk, 1 – Bienek, Chrobok, Krysiak, Marona, Ogryzek, Wronowski



    Stadion ¦l±ski Chorzów (5): 2 – Tkaczyk, 1 – Gorczak, Machowicz, Maroń



    Strażak Mikołów (19): 7 – Różycki, 3 – Jastrzębski (1 z karnego), 2 – Karwicki, Kołodziejczyk (2 z karnego), 1 – Chmielewski (1 z karnego), Kalisz, Łebek, Mijacz, 1 – samobójcza – WoĽny (¦l±sk II) oraz w towarzyskim meczu z Gieks±: 1 – Jastrzębski i Kołodziejczyk (1 z karnego)



    ¦l±sk II ¦więtochłowice (15): 3 – Bana¶, 2 – Kaciuba, Piwowarczyk, 1 – Marciniak, Michalski, Molendowski, Przybył, Szkucik, Szynol, Walus, A.Wasiak oraz w towarzyskim meczu z Gieks±: 1 – Piwowarczyk



    UKS Szopienice (41): 15 – Pawłowski (1 z karnego), 6 – Oberaj, Wentkowski (1 z karnego), 4 – Stachański (1 z karnego), 2 – Węgrzyk, 1 – Chodak, Dobrowolski, Jarek, Klimek, Nowak, Stachoń, Yevtushenko, 1 – samobójcza – Kołodziej (Siemianowiczanka II)



    Urania II Ruda ¦l±ska (21): 6 – Błażejczyk, 3 – Rotkegel, 2 – Piecha (1 z karnego), Sobierański, Sroka, Szaton, 1 – Barciaga, Helwig (1 z karnego), Krzywda, Nowak



    Wawel Wirek (33): 8 – Lux, 6 – G.Kałużny, Mandzel, 3 – Blaszke, 2 – Leszków, Piętoń, 1 – Buchcik, Maciejok (1 z karnego), D.Rutkowski, P.Rutkowski, Spalony, 1 – samobójcza – Wiejacki (Kolejarz)


    Ľródło: http://www.gksgrunwald.pl/

    piotr, 18-11-28


    KOLEJKA PO KOLEJCE

    logoLiderzy Klasy A kolejka po kolejce:

    01. kolejka: Józefka Chorzów – 3 punkty

    02. kolejka: Wawel Wirek – 6 punktów

    03. kolejka: Wawel Wirek – 9 punktów

    04. kolejka: Wawel Wirek – 12 punktów

    05. kolejka: Jastrz±b Bielszowice – 13 punktów

    06. kolejka: Wawel Wirek – 15 punktów

    07. kolejka: Jastrz±b Bielszowice – 16 punktów

    08. kolejka: Jastrz±b Bielszowice – 19 punktów

    09. kolejka: Jastrz±b Bielszowice – 22 punktów

    10. kolejka: Jastrz±b Bielszowice – 25 punktów

    11. kolejka: Jastrz±b Bielszowice – 26 punktów

    12. kolejka: Jastrz±b Bielszowice – 26 punktów

    13. kolejka: Jastrz±b Bielszowice – 27 punktów

    Ľródło: http://www.gksgrunwald.pl/

    piotr, 18-11-28


    ZMARŁ BYŁY ZAWODNIK

    logoSP. BOGDAN LESZNIK . POGRZEB W SOBOTĘ O GODZ 11.00 W RUDZIE W KO¦CIELE MATKI BOSKIEJ RÓŻANCOWEJ

    piotr, 18-11-22


    JESIEŃ 2018

    logoW RUNDZIE JESIENNEJ 2018 ZESPOŁY WAWELU UZYSKAŁY WYNIKI:

    KLASA „A” 4 MIEJSCE 24 PUNKTY 23-11 BRAMKI

    KLASA „B” 12 MIEJSCE 5 PUNKTÓW 11-65 BRAMKI

    JUNIORZY „B-1” 6 MIEJSCE 12 PUNKTÓW 27-23 BRAMKI

    TRAMPKARZE ROCZNIK 2005 8 MIEJSCE 3 PUNKTY 15-82 BRAMKI

    TRAMPKARZE ROCZNIK 2006 1 MIEJSCE 36 PUNKTÓW 77-6 BRAMKI

    TRAMPKARZE ROCZNIK 2007 7 MIEJSCE 10 PUNKTÓW 22-74 BRAMKI

    TRAMPKARZE ROCZNIK 2008 4 MIEJSCE 25 PUNKTÓW 68-53 BRAMKI

    TRAMPKARZE ROCZNIK 2009 9 MIEJSCE 6 PUNKTÓW 37-48 BRAMKI

    piotr, 18-11-20