Miasto Ruda Śląska

28 000 PLN na seniorów, 75 000 PLN na utrzymanie bazy oraz 82 000 PLN na szkolenie dzieci i młodzieży to kwoty przekazane przez UM Ruda Śląska na rok 2017

Tabela

  • 1. Pogoń 15m. 37 p.
  • 2. Podlesianka 15m. 35 p.
  • 3. Unia 15m. 33 p.
  • 4. AKS Mikołów 15m. 30 p.
  • 5. Iskra 15m. 29 p.
  • 6. Piast 15m. 28 p.
  • 7. Górnik 09 15m. 26 p.
  • 8. LKS Łąka 15m. 24 p.
  • 9. Ogrodnik 15m. 22 p.
  • 10. Urania 15m. 18 p.
  • 11. Sparta 15m. 17 p.
  • 12. Sokół 15m. 15 p.
  • 13. GKS Wawel Wirek 15m. 13 p.
  • 14. Krupiński 15m. 11 p.
  • 15. Pogoń 15m. 4 p.
  • 16. Grunwald 15m. 0 p.
  • Plan przygotowań do rundy wiosennej

    logo16.01.2018 - Pierwszy trening

    Sparingi:
    20.01.18 SOBOTA WAWEL -SLAVIA GODZ 11.00 [MOSIR N. BYTOM]
    27.01.18 SOBOTA WAWEL -CARBO GODZ 11.00 [MOSIR N BYTOM]
    03.02.18 SOBOTA SIEMIANOWICZANKA - WAWEL
    10.02.18 SOBOTA WAWEL -LIPINY GODZ 13.00 [MOSIR N. BYTOM]
    17.02.18 SOBOTA WAWEL - GWIAZDA GODZ 9.00 [MOSIR N. BYTOM]
    21.02.18 ŚRODA WAWEL - JEDNOŚC PRZYSZOWICE GODZ 19.00 [MOSIR N. BYTOM]
    24.02.18 SOBOTA WAWEL - JASTRZĄB GODZ 13.00 [MOSIR N. BYTOM]
    03.03.18 SOBOTA ZABORZE - WAWEL
    10.03.18 SOBOTA WAWEL - ZANTKA GODZ 13.00 [MOSIR N. BYTOM]

    artur, 18-01-10


    DOTACJE NA 2018

    logoUrząd Miasta rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na 2018 rok
    320 tys. złotych na seniorów w I półroczu i 2,52 mln złotych na dzieci i młodzież oraz bazę w całym 2018 roku przekaże Miasto Ruda Śląska klubom i stowarzyszeniom sportowym.

    Urząd Miasta Ruda Śląska ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert w formie wsparcia realizacji zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w Rudzie Śląskiej w 2018 roku:

    1. Sportowe szkolenie grup seniorskich od 08.01 – 30.06.2018 r. (320.000 zł)

    2. Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży od 08.01 – 31.12.2018 r. (2.520.000 zł)

    3. Organizacja zawodów sportowych o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym od 08.01 – 31.12.2018 r. (105.580 zł).


    Dokonano wyboru następujących ofert:

    1. Sportowe szkolenie grup seniorskich:

    1) Zapaśniczy Klub Sportowy Slavia Ruda Śląska – 50.000
    2) Klub Sportowy Slavia Ruda Śląska – 55.000
    3) Górniczy Klub Sportowy Grunwald Ruda Śląska – 14.000
    4) Górniczy Klub Sportowy Wawel Ruda Śląska – 14.000
    5) Górniczy Klub Sportowy Urania Ruda Śląska – 14.000
    6) Klub Sportowy Zgoda Ruda Śląska – 23.000
    7) Towarzystwo Piłkarskie Jastrząb Ruda Śląska – 5.000
    8) Klub Sportowy Pogoń Ruda Śląska – 25.000
    9) Miejski Klub Sportowy Pogoń Ruda Śląska – 14.000
    10) Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Grunwald Ruda Śląska – 25.000
    11) Stowarzyszenie Rekreacyjno Sportowe Gwiazda Ruda Śląska – 25.000
    12) Uczniowski Klub Sportowy Wolej Ruda Śląska – 6.000
    13) Klub Sportowy Rugby Ruda Śląska – 25.000
    14) Katolicki Parafialny Klub Sportowy Halemba Ruda Śląska – 25.000



    2. Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży:
    (zadanie obejmuje sportowe szkolenie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportu oraz utrzymanie bazy sportowej niezbędnej do prowadzenia szkolenia)

    1) Zapaśniczy Klub Sportowy Slavia Ruda Śląska – 208.600
    2) Klub Sportowy Slavia Ruda Śląska – 142.000
    3) Górniczy Klub Sportowy Grunwald Ruda Śląska – 142.000
    4) Górniczy Klub Sportowy Wawel Ruda Śląska – 142.000
    5) Górniczy Klub Sportowy Urania Ruda Śląska – 270.600
    6) Klub Sportowy Zgoda Ruda Śląska – 242.500
    7) Towarzystwo Piłkarskie Jastrząb Ruda Śląska – 95.000
    8) Klub Sportowy Pogoń Ruda Śląska – 124.000
    9) Miejski Klub Sportowy Pogoń Ruda Śląska – 122.000
    10) Towarzystwo Lekkoatletyczne Pogoń Ruda Śląska – 110.000
    11) Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Grunwald Ruda Śląska – 90.000
    12) Stowarzyszenie Rekreacyjno Sportowe Gwiazda Ruda Śląska – 92.000
    13) Uczniowski Klub Sportowy Wolej Ruda Śląska – 10.000
    14) Katolicki Parafialny Klub Sportowy Halemba Ruda Śląska – 143.000
    15) Klub Sportowy Rugby Ruda Śląska – 32.200
    16) Rudzkie Towarzystwo Hokejowe Zryw Ruda Śląska – 52.700
    17) Uczniowski Klub Sportowy Halembianka 2001 Ruda Śląska – 11.400
    18) Uczniowski Klub Sportowy Grot Ruda Śląska – 55.000
    19) Klub Sportowy Kyokushin Karate Ruda Śląska – 30.000
    20) Uczniowski Klub Pływacki Ruda Śląska – 26.000
    21) Uczniowski Klub Sportowy Manta Ruda Śląska – 70.000
    22) Rudzki Klub Sportowy MAT Ruda Śląska – 30.000
    23) Uczniowski Klub Sportowy Floret Ruda Śląska – 26.000
    24) Szkółka Rekreacyjno Sportowa Orlik Ruda Śląska – 31.000
    25) Olimpiady Specjalne Oddział Ruda Śląska – 18.000
    26) Tenisowy Klub Sportowy Slavia Ruda Śląska – 38.000
    27) Ciężarowy Klub Sportowy Slavia Ruda Śląska – 26.000
    28) Uczniowski Klub Sportowy Śląsk Ruda Śląska – 16.000
    29) Rudzki Klub Grotołazów Nocek Ruda Śląska – 5.000
    30) Zapaśniczy Klub Sportowy Milon Ruda Śląska – 7.000
    31) Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Bielik Ruda Śląska – 27.000
    32) Szkoła Mistrzostwa Sportowego Ruda Śląska – 49.000
    33) Uczniowski Klub Sportowy Capoeira Ruda Śląska – 6.000
    34) Śląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Oddział Ruda Śląska – 30.000



    3. Organizacja imprez sportowych o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym w różnych dyscyplinach sportu także w ramach sportu osób niepełnosprawnych posiadających istotne znaczenie merytoryczne i promocyjne dla miasta Ruda Śląska:

    1) Caritas Archidiecezji Katowickiej
    – Ośrodek dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa XX Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Olimpiada Radości – 3.000

    2) Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Grunwald” Ruda Śląska
    – Liga Polsko Czesko-Słowacka – 2.000

    3) Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Grunwald” Ruda Śląska
    – Festiwal Piłki Ręcznej z Okazji Odzyskania Niepodległości i 100-lecia Piłki Ręcznej w Polsce – 3.000

    4) Górniczy Klub Sportowy „Urania” przy KWK Polska – Wirek
    – Turnieje Halowe Piłki Nożnej – 4.000

    5) Klub Sportowy „Pogoń” Ruda Śląska
    – VI Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska – 4.000

    6) Klub Sportowy „Pogoń” Ruda Śląska
    – XXVIII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im Ryszarda Dworoka – 5.000

    7) Katolicki Parafialny Klub Sportowy „Halemba” Ruda Śląska
    – Ogólnopolskie Zawody w Akrobatyce Sportowej, Skokach na Ścieżce i Trampolinie Dzieci i Młodzieży – Ruda Śląska 2018 – 5.000

    8) Katolicki Parafialny Klub Sportowy „Halemba” Ruda Śląska
    – Międzynarodowy Młodzieżowy Festiwal Siatkówki Ruda Śląska 2018 – 4.000

    9) Katolicki Parafialny Klub Sportowy „Halemba” Ruda Śląska
    – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Ruda Śląska 2018 – 4.000

    10) Rudzki Klub Sportowy „MAT” Ruda Śląska
    – Organizacja Turniejów Szachowych – 1.580

    11) Klub Sportowy „Zgoda” Ruda Śląska • Bielszowice
    – Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Młodziczek o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska – 2.000

    12) Towarzystwo Lekkoatletyczne „Pogoń” Ruda Śląska
    – Organizacja Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów wraz z mitingiem kwalifikacyjnym w 2018 roku – 10.000

    13) Towarzystwo Lekkoatletyczne „Pogoń” Ruda Śląska
    – Organizacja mitingu TL „Pogoń” Ruda Śląska – 3.000

    14) Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe „Gwiazda” Ruda Śląska
    – Cykl Turniejów Piłki Halowej – VI Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska oraz VI Memoriał im. Dawida Hajnca – 2.000

    15) Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe „Gwiazda” Ruda Śląska
    – XV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej 11 latków o puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska w Piłce Nożnej – 5.000

    16) Rudzkie Towarzystwo Hokejowe „Zryw” Ruda Śląska
    – IV Międzynarodowy Turniej Hokeja na Lodzie – 3.000

    17) Klub Sportowy Rugby Ruda Śląska
    – Mistrzostwa Polski Kobiet Rugby 7 – 3.000

    18) Szkółka Rekreacyjno – Sportowa „Orlik” Ruda Śląska
    – Rudzki Puchar Orlika – 2.000

    19) Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca w Rudzie Śląskiej Chorągiew Śląska
    – Olimpiada Sportowa 2018 – 4.000

    20) Olimpiady Specjalne Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska-Śląskie
    – XVI Śląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – 5.000

    21) Olimpiady Specjalne Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska-Śląskie
    – XVII Śląski Turniej w Halowej Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – 5.000

    22) Olimpiady Specjalne Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska-Śląskie
    – XXXIII Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – 5.000

    23) Klub Rekreacyjno – Sportowy TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska
    – XIV Memoriał Radnego Jana Koniecznego – 4.000

    24) Klub Rekreacyjno – Sportowy TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska
    – Bieg na dystansie 100 km na 100 lecie Odzyskania Niepodległości – 2.000

    25) Klub Rekreacyjno – Sportowy TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska
    – XX Międzynarodowy Rudzki Bieg 12 h, IX Mistrzostwa Śląska w biegu 12 godzinnym IX Sztafeta 4 h – 12.000

    26) Miejski Klub Sportowy „Pogoń” Ruda Śląska
    – Turniej Piłkarski Pogoń Cup – 3.000

    piotr, 18-01-03


    TERMINARZ WIOSNY 2018

    logo16. kolejka: 17 marca (sobota) godz.
    Piast Bieruń – Unia Kosztowy
    AKS Mikołów – Iskra Pszczyna
    Grunwald Ruda Śląska – Ogrodnik Tychy
    Pogoń Ruda Śląska – LKS Łąka
    Krupiński Suszec – Urania Ruda Śląska
    Sokół Wola – Pogoń Imielin
    Sparta Katowice – Podlesianka Katowice
    Wawel Wirek...więcej

    piotr, 18-01-02


    Wesołych Świąt!

    fotoWszystkim zawodnikom oraz sympatykom naszego klubu życzymy spokojnych, radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

    Zarząd GKS "Wawel" Wirek

    artur, 17-12-17


    Komplet punktów w derbach

    logoW ostatnich derbach Rudy Śląskiej w 2017 roku Wawel pokonał Grunwald 3-2. Tym samym piłkarze z Wirku odnieśli komplet zwycięstw w meczach z rudzkimi ekipami w rundzie jesiennej.

    Nasza drużyna zdobyła 9 punktów zdobytych w 3 meczach – zwycięstwa z Pogonią (3-2), Uranią (2-0) i Grunwaldem (3-2) – to prawie 70% dorobku...więcej

    artur, 17-11-27


    Zwycięstwo na koniec nieudanej rundy

    logoGKS Wawel Wirek Ruda Śląska 3-2 Grunwald Halemba

    Pyc gol 19 min. (wolny)
    Lux gol 23 min. (akcja_noga)
    Pyc gol 69 min. (karny)

    skład: Wójcik - Pyc, Maciejok, Buchcik, Kałużny K. - Foryś (65' Oko), Piętoń, Sławik (60' Chudziński), Rutkowski (46' Mandzel) - Kałużny G., Lux;

    artur, 17-11-27


    DERBY

    logoSĘDZIĄ MECZU WAWEL - GRUNWALD BĘDZIE JAKUBCZYK ADAM

    piotr, 17-11-23