Miasto Ruda Śląska

28 000 PLN na seniorów, 75 000 PLN na utrzymanie bazy oraz 82 000 PLN na szkolenie dzieci i młodzieży to kwoty przekazane przez UM Ruda Śląska na rok 2017

Tabela

 • 1. GKS Wawel Wirek 0m. 0 p.
 • Zwycięstwo

  Andaluzja Brzozowice Kamień (Piekary Śląskie) 1-4 GKS Wawel Wirek Ruda Śląska

  Konczkowski gol 21 min. (akcja_noga)
  Siadul gol 28 min. (akcja_noga)
  Piętoń gol 36 min. (karny)
  Ciszewski zolta 63 min.
  Olszewski gol 89 min. (akcja_noga)
  Suchecki zolta 90 min.

  skład: Ciszewski - Piętoń, Suchecki, Koś (90' Działach), Wilczek - Zięcik, Bogusz, Bracki (68' Kałużny G.), Siadul (85' Kałużny K.) - Bujałkowski A. (78' Olszewski), Konczkowski;


  Drużyna Wawelu Wirek po raz drugi w tym sezonie wywalczyła komplet punktów tym razem wyższość naszego zespołu musieli uznać piłkarze Andaluzji Brzozowice-Kamień.
  Na początku meczu gospodarze strzelili co prawda dwie bramki ale obie z pozycji spalonej, później to nasza drużyna zagrała bardzo skutecznie. W 21 minucie rajd z prawej strony przeprowadził Siadul i lobem próbował pokonać bramkarza Andaluzji ten jednak sparował piłkę wzdłuż bramki, a najszybciej doskoczył do niej Martin Konczkowski i zdobył bramkę na 1:0. Już 7 minut później było 2:0, Koś pressingiem zaatakował przeciwnika, piłkę przejął Bartosz Siadul, ograł trzech obrońców, położył bramkarza i pewnym, płaskim strzałem wpakował piłkę do siatki. Po upływie kilku minut w pole karne wbiegł z piłką Bujałkowski, został sfaulowany i sędzia nie miał wątpliwości wskazując na "wapno", do piłki podszedł Piotr Piętoń i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy z 11 metrów i Wawel schodzi do szatni z przewagą trzech bramek.
  Druga połowa w wykonaniu Wawelu była już diametralnie inna od pierwszej. Zawodnicy chcieli jak najmniejszym nakładem sił dotrwać do końca meczu, co zaowocowało bramką dla przeciwników w 58 minucie spotkania. Później bramkarz Ciszewski został ukarany żółtą kartką za grę na czas. Dopiero zmiany w zespole ożywiły grę naszej ekipy. Czego efektem był pieczętujący gol strzelony w samej końcówce meczu, Konczkowski uderzył na bramkę, bramkarz odbił ją przed siebie a rezerwowy Artur Olszewski nie miał problem z umieszczeniem jej w bramce.
  Bardzo dobrze układała się gra w środku pola Grzegorza Brackiego i Piotr Bogusza, jednak to caly zespół zaslużył na pochwały, szczególnie dużo zdrowia zostawił wykonując bardzo ciężką pracę Arkadiusz Wilczek.


  Data: 2010-09-11 22:16:52, autor: artur